SolarWinds Firewall Security Manager
SolarWinds Firewall Security Manager (FSM) upraszcza rozwiązywanie problemów z zaporami i zarządzanie zmianami w przypadku urządzeń sieciowych warstwy L3 wielu dostawców, a także pomaga w identyfikacji i usuwaniu luk w regułach bezpieczeństwa.
SolarWinds Firewall Security Manager w skrócie:
- Automatyzacja audytów bezpieczeństwa przy użyciu ponad 120 gotowych testów z możliwością dostosowania, opartych na standardach NSA, NIST, SANS i innych.
- Analizowanie konfiguracji i dzienników zapór w celu zlokalizowania nadmiarowych, wykorzystanych i niewykorzystanych reguł oraz obiektów.
- Modelowanie wpływu nowej lub zmienionej reguły na zasady zapory bez kontaktu z urządzeniami produkcyjnymi.
- Uproszczenie rozwiązywania problemów z zaporami i zarządzania zmianami w przypadku urządzeń sieciowych warstwy L3 wielu dostawców.
- Szybkie i łatwe wdrażanie, skanowanie magazynu pod kątem zapór wysokiego ryzyka i tworzenie profilu zagrożeń w kilka minut.
Funkcje SolarWinds Firewall Security Manager
Pulpit magazynu i szczegółów zapory
Narzędzie SolarWinds Firewall Security Manager zapewnia dostęp do szczegółowych informacji na temat wszystkich reguł, obiektów, interfejsów, konfiguracji i problemów związanych z zaporami w ramach jednej konsoli zarządzania, co pozwala na uzyskanie szybkiego wglądu w środowisko zabezpieczeń sieciowych warstwy L3.
Zarządzanie zaporami wielu dostawców
Narzędzie SolarWinds FSM rozszerza wsparcie w przypadku zabezpieczeń i zarządzania zmianami na najpopularniejsze zapory czołowych producentów oraz umożliwia obsługę środowisk z produktami wielu dostawców.
Analiza i czyszczenie reguł oraz obiektów zapór
Narzędzie SolarWinds FSM zapewnia bezpieczne usuwania niepotrzebnych reguł i obiektów bez negatywnego wpływu na dostępność istniejących usług oraz narażania firm na nieuprawniony ruch.
Automatyczne audyty bezpieczeństwa zapór
Narzędzie SolarWinds FSM automatyzuje audyty bezpieczeństwa przy użyciu ponad 120 gotowych testów z możliwością dostosowania, opartych na standardach NSA, NIST, SANS i innych.
Zarządzanie zmianami zapór i ich raportowanie
Narzędzie SolarWinds FSM upraszcza zarządzanie zmianami zapór przez prognozowanie nadmiarowych żądań zmian i izolowanie reguł blokowania.
Modelowanie zmian zapór
Narzędzie SolarWinds FSM umożliwia prognozowanie wpływu zmian zapór na ruch pakietów w sieci na podstawie stanu łączności, tras i urządzeń zapór uwzględnionych w żądaniu zmiany.
Analiza zapór z uwzględnieniem sieci
Narzędzie SolarWinds FSM wykorzystuje funkcję śledzenia tras pakietów wirtualnych do obliczenia przepływu pakietu danych przez sieć oraz raportuje miejsce i przyczyny ich blokowania. Pozwala to na precyzyjną identyfikację urządzeń i wszystkich reguł blokujących pakiet.
Obsługa migracji zapór
Narzędzie SolarWinds FSM zapewnia równoważność zasad we wszystkich różnych urządzeniach zapór. Zidentyfikowane różnice w zasadach pomagają zespołom zajmującym się migracją w szybkim rozwiązywaniu problemów z migracjami oraz poprawianiu i weryfikacji zasad nowych urządzeń w celu zapewnienia zgodności z oryginalnymi zasadami.
Rozwiązywanie problemów z konfiguracją zapór
Narzędzie SolarWinds Firewall Security Manager upraszcza rozwiązywanie problemów z najbardziej skomplikowanymi funkcjami zapór Cisco®, Check Point® i NetScreen.
Standaryzacja obiektów
Narzędzie SolarWinds Firewall Security Manager unifikuje i standaryzuje definicje oraz wykorzystanie obiektów w sieci. Umożliwia izolację odpowiednich adresów i obiektów usług stosowanych w zasadach zapór, co umożliwia poprawną zmianę nazw, podział, modyfikację i zastępowanie innymi obiektami w konfiguracji urządzenia.
SPRZĘT | WYMAGANIA SYSTEMOWE |
Procesor |
|
Pamięć | Minimum: 2 GB. Przy dużych konfiguracjach zapór: 4 GB RAM (zalecane 8 GB RAM) |
Dysk twardy | Minimum: 1 GB miejsca na dysku (oraz 10GB przestrzeni tymczasowej) |
OPROGRAMOWANIE | WYMAGANIA SYSTEMOWE |
System operacyjny |
|
Środowisko Java |
|
Na potrzeby określenia minimalnych wymagań dotyczących serwerów założono konfigurację domyślną. Znaczne zwiększenie częstości odpytywania lub zbierania danych statystycznych może skutkować zwiększeniem obciążenia serwera i większymi wymaganiami dotyczącymi procesora i pamięci.